Kulturní zajímavosti v okolí
MĚSTO POLICE NAD METUJÍ více zde
Kostel Kostel Nanebevzetí Panny Marie je původně klášterní římskokatolický kostel, který je proslulý raně gotickým portálem z roku 1294.
Stará škola Roubená barokní ěkolní budova s mansardovou šindelovou střechou z roku 1785.
Náměstí Radnice s podloubím byla dokončena roku 1740. Barokní stavba je postavena podle plánu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Cibulovitá věž byla po požátu roku 1842 stržena a nahrazena v roce 1876 osmibokou věží. Na náměstí je také pitný pramen Jůlinka, který se nachází pod kašnou.
Muzeum Merkur více zde
Každý kluk znal stavebnici Merkur. Z jednotlivých komponentů se dají skládat nejrůznější stroje a předměty. Stavebnice je známá po celém světě.
Muzeum papírových modelů
Muzeum bylo otevřeno 30. dubna 2012. Papíroví modeláři dokážou vytvořit umělecká díla, která stojí za to vidět.
OKOLÍ
Kaplička a restaurace na Hvězdě více zde
Kaple Panny Marie Sněžné je vystavěna na půdorysu pěticípé hvězdy, vnitřek kaple je kruhový. Stavbu lemuje kamenný ochoz, ze kterého se otevírá jedinečný výhled na Broumovskou kotlinu a Javoří hory. Autem je možno zajet na parkoviště asi 300 metrů pod kaplí.
Kaplička v Suchém Dole
Dřevěná kaple v Ticháčkově lese byla postavena z darů poutníků v roce 1897 jako připomínka mariánských zjevení v letech 1892 – 1895. Suchý Důl se stal nakrátko poutním místem. V roce 2010 byla kaple úmyslně zapálena. Na jeji obnovu se konaly různé benefiční akce a sbírky. Kaple byla obnovena a v červenci roku 2012 bude znovu vysvěcena.
Benediktinský klášter Broumov více zde
Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Břevnova. Brzy po roce 1300 bylo v Broumově zřízeno benediktinské probošství. Na místě původní pevnosti byl zbudován klášter s opatským chrámem zasvěcený sv. Vojtěchu. V refektáři si můžete prohlédnout kopii Turínského plátna z roku 1651. V klášterním podzemí je umístěno 34 mumií vambereckých občanů pocházejících ze 17. a 18. století.
Náchodský zámek
Zámek Náchod, dominanta okresního města Náchoda, býval sídlem předních českých i cizích šlechtických rodů. mezi jeho nejvýznamnější držitele patří v 15. století český král Jiří z Poděbrad a o bezmála 2 století později Albrecht z Valdštejna. K nejcennějším exponátům patří tapiserie. Podle inventáře z 1. poloviny 18. století se zde nacházelo okolo 50 gobelínů, do současnosti se dochovalo pouhých 9 kusů.
Babiččino údolí, zámek Ratibořice zde